آموزش Microsoft MCSA Windows 10 Exam 70-697-698 به زبان فارسی (قسمت ششم)

آموزش ویندوز 10 با شماره آزمون Microsoft MCSA Windows 10 Exam 70-697-698 به زبان فارسی (قسمت ششم)
با سلام خدمت شما بازدید کنندگان عزیز در این قسمت از اموزش همرا شما هستیم با یکی دیگر از روش های نصب ویندوز 10

 • نصب اتوماتیک (غیر حضوری) ویندوز 10


آموزش Microsoft MCSA Windows 10 Exam 70-697-698 به زبان فارسی (قسمت ششم)


نصب معمولی ویندوز 10، همانطور که در بخش قبل توضیح داده شد، خوب است اگر شما فقط یک یا دو کامپیوتر را نصب کنید.
اما اگر کامپیوترهای زیادی دارید که می خواهید ویندوز 10 را نصب کنید، چه باید بکنید؟
وارد کردن اطلاعات مکرر خسته کننده است وباعث خطا می شود، بنابراین مایکروسافت روش های خود را برای اتوماسیون نصب ویندوز 10 بر روی یک سری از کامپیوترها توسعه داده است.
نصب بدون نظارت معمولا از یک فایل پاسخ استفاده می کنند که حاوی پاسخ به سوالاتی است که توسط Setup.exe مطرح شده است، به طوری که نصب بدون نیاز به مداخله اپراتور به طور صحیح انجام می شود.

 • درک فایل های پاسخ


به طورمعمول Unattend.xml یا Autounattend.xml نامیده می شود، فایل پاسخ ابتدا برای ویندوز ویستا استفاده می شد و جایگزین فایل Unattend.txt که قبلا با سیستم عامل های قدیمی تر مورد استفاده قرار می گرفت شد.
شما می توانید گزینه های راه اندازی (مانند پارتیشن بندی و قالب بندی دیسک ها)، که برای نصب ایمیج ویندوز، و کلید تولید مورد استفاده قرارمی گیرد، شامل کنید.
شما همچنین می توانید موارد خاص نصب (مانند نام کاربری، تنظیمات صفحه نمایش و موارد دلخواه اینترنت اکسپلورر) را شامل کنید.
سیستم مدیریت ایمیج ویندوز سیستم (SIM) شما را قادر می سازد تا فایل های پاسخی را از اطلاعات موجود در فایل ویندوز (wim.) و یک فایل کاتالوگ (.clg) ایجاد کنید.
شما همچنین می توانید تنظیمات جزء و بسته های نرم افزاری را در رایانه های ویندوز 10 نصب کنید.
اقدامات زیر را می توانید با استفاده از سیستم مدیریت ایمیج ویندوز انجام دهید:

 • ایجاد فایل های پاسخ جدید و ویرایش موارد موجود.
 • معتبرساختن اطلاعات در فایل پاسخ در برابر فایل wim.
 • تنظیمات اجزء را در یک فایل WIM مشاهده و تغییر دهید.
 • شامل درایور های اضافی، برنامه های کاربردی، به روز رسانی، و یا بسته های جزء در فایل پاسخ.


شما می توانید از سیستم مدیریت ایمیج ویندوز برای ایجاد فایل های پاسخ استفاده کنید.
شما باید دو کامپیوتر به شرح زیرداشته باشید:

 • رایانه ای که از ان سیستم مدیریت ویندوزرا نصب و فایل های پاسخ را ایجاد می کنید. مایکروسافت به این رایانه به عنوان " کامپیوتر تکنسین " اشاره دارد.
 • کامپیوتر بدون سیستم عامل، اما مجهز به درایو دی وی دی و کارت شبکه (یا پشتیبانی USB). مایکروسافت به این رایانه به عنوان "کامپیوتر مرجع" اشاره دارد.


 • Understanding Configuration Passes


هنگامی که شما از یک فایل پاسخ نصب بدون نظارت برای نصب ویندوز استفاده می کنید، تنظیمات در مراحل مختلف پروسه تنظیم که مایکروسافت ان را پروسه های پیکربندی می نامد، اعمال می شود.
جدول زیر پروسه های مختلف پیکربندی مورد استفاده در تنظیم ویندوز 10 و ویندوز سرور 2016 را توصیف می کند. • ایجاد یک فایل پاسخ


سیستم مدیریت ایمیج ویندوز یکی از اجزای کیت ارزیابی و استقرار ویندوز (ADK) برای ویندوز 10 است.
برای استفاده از سیستم مدیرت ایمیج برای ایجاد فایل های مورد نیاز برای نصب بدون نظارت، ابتدا باید ADK را از مایکروسافت دانلود و نصب کنید و فایل های مربوطه را از ویندوز 10 DVD-ROM کپی کنید.
شما باید این مراحل را بر روی رایانه ای که دارای ویندوز 7، ویندوز 8.1 یا ویندوز 10 است اجرا کنید.
از مراحل زیر برای دانلود و نصب ADK استفاده کنید.

 1. ینترنت اکسپلورر را باز کرده و به ادرس " https://developer.microsoft.com/ en-us / windows / hardware / windows-assessment-deployment-kit "بروید و دستورالعمل هایی را برای دانلود ADK ویندوز دنبال کنید.توجه داشته باشید که ADK های مختلف برای هر ویندوز 10 ساخت و یا به روز رسانی خواهد شد. نسخه صحیح برای نسخه ویندوز 10 که با آن کار میکنید را انتخاب کنید.
 2. شما باید کادر محاوره ای حساب کاربری را دریافت کنید. روی Yes کلیک کنید تا صفحه نمایش مکان مشخص شده در شکل زیر نمایش داده شود.


 3. مسیر نصب پیش فرض را تایید یا بر روی Brows برای مشخص کردن یک مکان متناوب، کلیک و سپس روی Next کلیک کنید.
 4. اگر شما صفحه برنامه بهبود تجربه مشتری را دریافت کردید، روی Next کلیک کنید.
 5. برای قبول قرارداد مجوز، روی Accept کلیک کنید.
 6. بر روی ویژگی های انتخابی که می خواهید صفحه را که در شکل زیر نشان داده شده است نصب کنید، پیش فرض ها را قبول کنید وتیک جعبه ابزار سازگاری برنامه را بزنید سپس روی نصب کلیک کنید.


 7. اگر یک کادر محاوره ای UAC دریافت کردید، روی بله کلیک کنید.
 8. پس از نصب ابزار ADK یک صفحه ویژگی نصب ظاهر می شود. این روند می تواند تا یک ساعت طول بکشد. پس از اتمام نصب، بر روی Close کلیک کنید.


بعد از اینکه ADK را نصب کردید، یک پوشه در کامپیوتر تکنسین وجود دارد که از آن می توانید فایل های پاسخ را ایجاد کنید.
برای ایجاد یک فایل پاسخ بر اساس ایمیج ویندوز پیش فرض بر روی دی وی دی ویندوز 10، از روش زیر استفاده کنید:

 1. دی وی دی ویندوز 10 را وارد کنید. اگر شما یک صفحه نصب ویندوز دریافت می کنید، روی لغو کلیک کنید.
 2. اگر پنجره AutoPlay را دریافت می کنید، گزینه Open Folder را برای نمایش فایل ها کلیک کنید. اگر نه، با باز کردن پنجره File Explorer (Computer در ویندوز 7 یا ویستا)و هدایت به ویندوز 10 DVD-ROM و راست کلیلک روی 10 DVD-ROM ان را باز کنید.
 3. پوشه Sources را باز کنید، به فایل boot.wim بروید، راست کلیک کنید، و سپس کپی را انتخاب کنید.
 4. باز کردن پنجره فایل اکسپلورر (یا کامپیوتر) ، هدایت به یک مکان مناسب و ایجاد یک پوشه برای نگه داشتن فایل های نصب؛ برای مثال، C: \ Windows_Install.
 5. پوشه را باز کنید و با استفاده از Ctrl + V فایل boot.wim رادر آن قرار دهید.این قسمت چندین دقیقه طول خواهد کشید.
 6. جستجو را باز کنید و سیستم مدیریت ایمیج ویندوز را جستجو کنید. سپس سیستم مدیریت ایمیج ویندوز را از لیست ظاهر شده انتخاب کنید.
 7. همانند شکل زیر در سیستم مدیریت ایمیج ویندوز روی File> Select Windows Image کلیک کنید.


 8. در کادر محاوره ای انتخاب یک ایمیج ویندوز که در شکل زیر نشان داده شده است، به پوشه ای که فایل boot.wim کپی کرده اید، بروید، این فایل را انتخاب کنید، سپس روی Open کلیک کنید.


 9. در جعبه محاوره ای انتخاب شده همانند شکل (x64)Microsoft Windows Setup را انتخاب کنید ، و سپس روی OK کلیک کنید.


 10. سیستم مدیریت ایمیج ویندوز پیام نشان داده شده در شکل را نمایش می دهد و از شما می خواهد فایل کاتالوگ را ایجاد کنید. روی بله کلیک کنید و سپس بر روی بله در کادر محاوره ای کنترل حساب کاربر که ظاهر می شود کلیک کنید.


 11. یک جعبه پیام تولید فایل کاتالوگ پس از اینکه فایل ها پردازش شد و فایل کاتالوگ ایجاد شد ظاهر می شود.این قسمت چند دقیقه طول می کشد.هنگامی که فرآیند تولید فایل کاتالوگ کامل شد، روی OK کلیک کنید. شما به سیستم مدیریت ایمیج ویندوز بازگشته اید.
 12. در ایمیج ویندوز ، جزء Components را برای نمایش اجزای موجود گسترش دهید.(کلیک راست کرده و روی expand کلیک کنید.)
 13. برای ایجاد یک فایل پاسخ جدید، روی File> New Answer File کلیک کنید. برای استفاده از یک فایل پاسخ نمونه به عنوان یک الگو برای ایجاد فایل پاسخ خود، روی File> Open Answer File کلیک کنید و به مسیرC: \ Program Files (x86) \ Kits \ 10 \ Application \ Evaluation Kit \ Deployment Tools \ Samples \ پوشه Unattend بروید. در هر عمل، یک درخت سلسله مراتبی از اجزای فایل پاسخ در قسمت سیستم مدیریت ایمیج ویندوز نمایش داده می شود.


 14. برای اضافه کردن اجزای به فایل پاسخ، بر روی هر مولفه دلخواه راست کلیک کنید و به پرونده پیکربندی مشخص شده در منوی پاپ آپ که ظاهر می شود اضافه کنید. این مرحله را تا زمان لازم انجام دهید تا تمام اجزای مورد نیاز را اضافه کنید.
 15. برای اضافه کردن بسته به فایل پاسخ، گره Packages را در بخش ویندوز Image سیستم مدیریت ایمیج ویندوز گسترش دهید، با کلیک راست بر روی هر یک از بسته های دلخواه و انتخاب «افزودن به پاسخ پرونده» بسته اضافه خواهد شد .توجه داشته باشید که یک بسته برای اضافه کردن به روز رسانی نرم افزار، بسته های خدمات، بسته های زبان، به روز رسانی های امنیتی و ویژگی های جدید ویندوز به ایمیج ویندوز استفاده می شود.
 16. پانل Answer File باید تمام تنظیمات اضافه شده شما را نمایش دهد. برای تکمیل ایجاد یک فایل پاسخ برای نصب پایه ویندوز 10، هر تنظیماتی که برای اجزای اضافه شده شما لازم است را انتخاب و پیکربندی کنید. برای انجام این کار، مسیر پیکربندی حاوی مولفه پیکربندی را گسترش دهید، اجزای مورد نیاز را انتخاب کنید و سپس تنظیم مورد نظر نمایش داده شده در پنجره Properties سیستم مدیریت ایمیج ویندوز اضافه یا تغییر دهید.
 17. تنظیمات پیکربندی شده خود را با انتخاب Validate Answer File از منوی Tools معتبر کنید.
 18. اگر پیام خطا دریافت کردید، روی پیام در پنجره پیام ها دوبار کلیک کنید، خطا را اصلاح کنید و سپس مرحله 16 را تکرار کنید.
 19. هنگامی که همه خطاها اصلاح شده اند، روی File> Save Answer File کلیک کنید. فایل پاسخ را به عنوان Autounattend.xml ذخیره کنید و سپس این فایل را به رسانه های قابل جابجایی، مانند یک درایو فلش، کپی کنید.


نکته: بدانید که هنگام استفاده از نسخه 64 بیتی سیستم مدیریت ایمیج ویندوز، نمی توانید فایل های کاتالوگ را برای رایانه های 32 بیتی ایجاد کنید.با این حال، نسخه 32 بیتی قادر به ایجاد فایل های کاتالوگ برای نصب 32 بیتی یا 64 بیتی ویندوز است.
نکته: امکان ویرایش یک فایل پاسخ با استفاده از یک ویرایشگر متن مانند Notepad وجود دارد.با این حال، هنگام ویرایش فایل های پاسخ باید مراقب باشید. هنگام استفاده از دفترچه یادداشت برای ویرایش فایل پاسخ یا فایل UDF، باید اطمینان حاصل کنید که دقیقا از قوانین ساختاری پیروی کنید؛ در غیر این صورت، نصب و راه اندازی بدون نظارت، یا باعث خرابی یا درخواست کاربر برای اطلاعات اضافی خواهد شد.

 • استفاده از فایل پاسخ برای انجام نصب بدون نظارت (خودکار)


با ایجاد پرونده های پاسخ به همان نحوی که در روش قبلی توضیح داده شده است، نصب خودکار ویندوز 10 روی یک کامپیوتر جدید (اغلب به نام کامپیوتر هدف) بدون سیستم عامل آسان است، برای انجام این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. روشن کردن کامپیوتر هدف و قرار دادن درایو دی وی دی ویندوز 10 و درایو فلش که در روش قبلی ایجاد کرده اید.
 2. برای اجرای Setup.exe، کلید های Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید. کامپیوتر مجددا راه اندازی می شود و درایو فلش را برای فایل Autounattend.xml جستجو می کند.
 3. راه اندازی باید به طور خودکار ادامه یابد و ویندوز 10 را با تمام تنظیماتی که قبلا پیکربندی کرده اید نصب کنید.


 • بوت دوگانه ویندوز 10


همانند نسخه های قبلی ویندوز، شما می توانید ویندوز 10 را در کنار یک نسخه دیگر از ویندوز در پیکربندی دوگانه بوت نصب کنید.
بوت دوگانه بر می گردد به نصب دو سیستم عامل (به عنوان مثال ویندوز 8.1 و ویندوز 10) در کنار یکدیگر در یک رایانه به طوری که شما می توانید کامپیوتر را به ویندوز 8.1 و یا ویندوز10 بوت کنید.
با مشخص کردن یک پارتیشن که در ان سیستم عامل نصب نشده در مرحله 7 مراحل مشخص شده در بخش "انجام یک نصب حضور یافته" می توانید پارتیشن های مختلفی را برای نصب ویندوز 10 انتخاب کنید.این تمام برنامه ها و تنظیماتی که در نسخه قبلی ویندوز پیکربندی کرده اید را حفظ می کند و یک نصب تمیز ویندوز 10 را بر روی پارتیشن مشخص می کند.
شما حتی می توانید سیستم های multiboot با بیش از دو سیستم عامل مختلف، از جمله نسخه های مختلف ویندوز 10، بر روی یک کامپیوتر ایجاد کنید.
بوت دوگانه یا چند گانه دارای مزایای زیر است:

 • شما می توانید نسخه های مختلف ویندوز 10 را بدون از بین بردن سیستم عامل فعلی تست کنید.
 • اگر شما در حال اجرا برنامه هایی هستید که با ویندوز 10 سازگار نیستند، می توانید به سیستم عامل قدیمی تر برای اجرای این برنامه ها بوت کنید.
 • توسعه دهندگان می توانند کار خود را در نسخه های مختلف ویندوز بدون نیاز به بیش از یک کامپیوتر انجام دهند.


 • برنامه های مدیریت بوت استفاده شده توسط ویندوز 10
  ویندوز 10 شامل چندین برنامه مدیریت بوت جدید است که برای اولین بار در ویندوز ویستا و ویندوز سرور 2008 معرفی شدند و برنامه های قدیمی تر مانند BOOTMGR و bootcfg را با نسخه های قبلی ویندوز جایگزین کرد.
  این موارد عبارتند از:

  • Bootcfg.exe: شما را قادر به ویرایش، اصلاح و یا حذف تنظیمات ورودی بوت در فایل boot.ini مورد استفاده در سیستم عامل های قدیمی تر می کند.
  • Bcdedit.exe: یک برنامه ویرایش که شما را قادر به ویرایش داده های پیکربندی بوت در ویندوز ویستا / 7/8 / 8.1 / 10 یا ویندوز سرور 2008/2012/2016 می کند.این تنها برنامه ای است که قابلیت های ویرایش بوت مدیریت برای ویندوز 8.1 و ویندوز 10 را ارائه می دهد.
  • Winload.exe: لودر سیستم عامل شامل هر نمونه از ویندوز ویستا، ویندوز 7، ویندوز 8 / 8.1 / 10، ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2012 / R2 یا ویندوز سرور 2016 بر روی هر کامپیوتر نصب شده است .فایل Winload.exe ،سیستم عامل، هسته آن، لایه انتزاع سخت افزاری (HAL) و درایورهای راه اندازی را بارگیری می کند.
  • Winresume.exe: همراه با هر نمونه از ویندوز ویستا، ویندوز 7، ویندوز 8 / 8.1 / 10، ویندوز سرور 2008، ویندوز سرور 2012 / R2 و یا ویندوز سرور 2016 نصب شده بر روی هر یک از کامپیوتر،می باشد. این برنامه سیستم عامل را از حالت Hibernate بر می گرداند.


 • راه اندازی یک سیستم دوگانه بوت
  روش برای راه اندازی سیستم عامل دوگانه بوت ممکن است متفاوت باشد، اما شما معمولا باید به روش زیرعمل کنید:

  1. اگر قبلا قدیمی ترین سیستم عامل را نصب نکردید، ابتدا نصب و پیکربندی کنید. برای مثال، اگر بخواهید پیکربندی با این سه سیستم عامل بسازید، ویندوز 7، سپس ویندوز 8.1 و سپس ویندوز 10 را به ترتیب نصب کنید.
  2. در حالی که سیستم عامل قدیمی تر را اجرا می کنید، دی وی دی ویندوز 10 را وارد کنید.
  3. هنگامی که گزینه ای را با انتخاب ارتقا یا نصب تمیز دریافت می کنید، )مرحله 6 از روش مشخص شده در بخش "انجام نصب دستی(حضوری)) گزینه Custom (Advanced) را انتخاب کنید تا ادامه یابد.
  4. صفحه بعدی لیستی از پارتیشن های موجود را نمایش می دهد که حاوی پارتیشن یا پارتیشن هایی است که سیستم عامل های قبلی شما نصب شده است. یک پارتیشن متفاوت را انتخاب کنید یا یک پارتیشن جدید از فضای unpartitioned ایجاد کنید و سپس روی Next کلیک کنید.
  5. برای تکمیل نصب ویندوز 10 مراحل باقی مانده در این روش را برای انجام یک نصب تمیز در نظر بگیرید.


 • Refreshing Windows 10


اگر با مشکلی در نصب ویندوز 10 مواجه شدید، می توانید ویندوز 10 را به ابتدای نصب فعلی خود بازگردانید، همچنین به عنوان بازنشانی و بازخوانی شناخته می شود.
بازسازی نصب شما تمام تنظیمات و برنامه های ویندوز را حذف می کند، اما تمام فایل ها و پوشه های داده را حفظ می کند.
برای به روز رسانی ویندوز 10 از روش زیر استفاده کنید:

 1. از منوی شروع، روی نماد تنظیمات کلیک کنید.
 2. از صفحه تنظیمات ویندوز، بر روی Update & Security کلیک کنید.
 3. در ستون سمت چپ، روی بازیابی کلیک کنید.
 4. در قسمت تنظیم مجدد این رایانه بدون تأثیر فایل های خود، روی شروع به کار کلیک کنید.
 5. از منوی File Keep در کادر محاوره ای Next را انتخاب کنید.
 6. دستورالعمل های ارائه شده را دنبال کنید، که مشابه آنهایی است که برای نصب تمیز ویندوز 10 پیش از این در این فصل توصیف شده است.


شما همچنین می توانید تمام برنامه ها، فایل ها و تنظیمات را حذف کنید، تنظیم مجدد ویندوز را به تنظیمات اصلی خود انجام دهید.
اطمینان حاصل کنید که قبل از انجام این عمل، هر گونه اطلاعاتی را در قسمت پارتیشن ویندوز پشتیبان گرفته اید آن را حفظ کنید.
از مراحل مشابه همانطور که در مرحله قبل استفاده می کنید، به جز در مرحله 5، روی حذف همه چیز کلیک کنید.

 • خطایابی نصب های ناموفق


یکی از بهترین دوستان مدیر شبکه در یک بحران یک فایل لاگ خطا(به اصطلاح ارور لاگ) است.
برای کسانی که در نصب ویندوز 10 با خطا مواجه شده اند نیز این سخن صدق میکند.
هنگام نصب ویندوز 10 نصب کننده فایل لاگ ارور را تولید میکند که درست در موقع خطایابی به شما کمک می کند.
عمل Log (Setupact.log) گزارش می دهد که عملیات راه اندازی به ترتیب زمانی انجام شده است،این ورودی نشان می دهد کدام پرونده ها کپی شده اند و حذف شدند و هر یک از برنامه های خارجی را اجرا می کند و نشان می دهد که کدام اشتباه رخ داده است.

نصب کننده یک Log Error (Setuperr.log) را ایجاد می کند تا فقط خطاها را ثبت کند.
با توجه به اینکه اکشن ارور لاگ بسیار بزرگ است، این لاگ دیدن خطا و میزان شدت آن را آسانتر می کند. اگرچه ممکن است برخی از خطاهای موجود در Log Action را مشاهده کنید، احتمالا آنها را در Log Error مشاهده نخواهید کرد، مگر اینکه آنها نسبتا شدید باشند.
به عنوان مثال، Action Log به شما گذارش میدهد در صورتیکه Setup نتواند یک پرونده را بخاطراینکه پرونده قبلا منتقل شده یا حذف شده است،حذف یا منقل کند اما این خطا در Log Error ظاهر نمی شود.

جدول زیر برخی از ارور های مهم در طول نصب را توصیف می کند. • توقف خطاها یا صفحه مرگ آبی(BSOD)


اگر یک خطای توقف که در صفحه آبی مایکروسافت ظاهر می شود (معمولا به عنوان صفحه مرگ آبی شناخته می شود) دریافت می کنید، شما با نصب یک خطای جدی مواجه شدید.
خطاهای توقف برخی از دستورالعمل ها را برای پیگیری روی صفحه نمایش می دهد.
نه تنها باید دستورالعمل ها را دنبال کنید، بلکه باید قبل از اینکه دوباره نصب کنید، سازگاری سخت افزار را بررسی کنید.
برای خطای توقف از مراحل زیر استفاده کنید:

 1. کامپیوتر را خاموش کنید.
 2. تمام دستگاه های سخت افزاری جدید قطع کنید.
 3. کامپیوتر را راه اندازی کنید و درایور مرتبط را حذف کنید. کامپیوتر را خاموش کنید.
 4. یکی از دستگاه های سخت افزاری قطع شده را نصب کنید. کامپیوتر را بوت کنید و درایورمناسب را نصب کنید. راه اندازی مجدد کنید اگر هیچ BSOD رخ ندهد،همه دستگاه هارا یکباره نصب کنید.
 5. دیوایس منیجر را باز کنید و به دنبال دستگاه هایی که با یک نقطه تعجب سیاه در پس زمینه زرد یا X قرمزاست جستجو کنید. سپس نرم افزار تشخیصی سخت افزار را اجرا کنید.
 6. سازگاری سخت افزار و بایوس را چک کنید.بررسی کنید که آخرین نسخه BIOS را داشته باشید.
 7. لاگ سیستم را که در قسمت Event viewer موجود است برای پیام های خطا چک کنید.ممکن است درایور منجر به تولید خطا شده باشد.
 8. مراجعه به سایت http://search.microsoft.com و انجام جستجو در پایگاه دانش مایکروسافت برای شماره خطای توقف (به عنوان مثال، توقف: 0x0000000A). دستورالعمل های مندرج در مقاله های پایگاه دانش برای تشخیص و تعمیر خطا را دنبال کنید.
 9. گزینه های BIOS مانند ذخیره سازی یا ذخیره سازی حافظه راغیرفعال کنید.
 10. اگر خطای توقف یک درایور خاص را مشخص می کند، درایور را غیرفعال کنید و سپس ان را به آخرین نسخه موجود از سازنده دانلود و به روز کنید.
 11. درایور های ویدئو اغلب علت BSOD هستند. بنابراین، به درایوررزولوشن سطح پایین ویندوز( 800 × 600 ) (در دسترس از منوی گزینه های پیشرفته راه اندازی) تغییر دهید و سپس با سازنده برای به روزرسانی درایور های ویدئویی تماس بگیرید.
 12. اگر از آداپتور و Small Computer System Interface (دستگاه SCSI) استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که زنجیره SCSI به طور صحیح خاتمه یافته است و با شناسه های SCSI اختلاف وجود ندارد.


نکته
کد و متن مرتبط با یک خطای توقف کمک زیادی در عیب یابی هستند.
مثلا: خطا می تواند STOP 0x00000001 باشد (IRQL DRIVER کمتر یا مساوی).برای توضیح دلیل و راه های ممکن برای حل این مشکل می توانید این شماره کد و متن را در وب سایت مایکروسافت جستجو کنید.


 • نصب متوقف شده
  ویندوز 10 ممکن است در وسط یک نصب متوقف شود.این توقف می تواند به دلیل درگیری سخت افزار، ناسازگاری یا پیکربندی نامناسب باشد.
  برای حل این مشکل، باید از روش معمول حذف همه دستگاه های غیر ضروری از کامپیوتر و دوباره تلاش برای نصب استفاده کنید پس از نصب ویندوز 10، می توانید یک دستگاه را در یک زمان به کامپیوتر اضافه کنید، آخرین درایور سازنده را بارگذاری کنید و بوت کنید تا ببینید آیا کامپیوتر به درستی کار می کند یا خیر.
  مهم است که شما فقط یک دستگاه را در یک زمان اضافه کنید تا بتوانید کشف کنید که کدام دستگاه (یا دستگاه ها) ممکن است علت مشکل باشد. 
ارسال نظر

ارسال نظر

عکس خوانده نمی شود